Jednym z obszarów, w jakich dominują działania poznańskich przedsiębiorców, jest kultura, a konkretnie – działania wiążące się z promocją literatury. To właśnie w Poznaniu mają swoje siedziby liczne podmioty działające na rynku książki. „W Poznaniu lubimy czytać” to akcja, która odbędzie się w dniach 29 września - 5 października 2014, ukazująca stolicę Wielkopolski jako silny ośrodek rozwoju polskiego czytelnictwa.

Głównym celem akcji „W Poznaniu lubimy czytać” jest promocja czytelnictwa, która jednocześnie podkreśli charakter miasta jako silnego ośrodka na mapie polskiego rynku książki. W ramach akcji organizowane są wydarzenia skierowane do czytelników i do profesjonalistów zajmujących się na co dzień kulturą czytania.

Inicjatorami akcji są serwis lubimyczytać.pl, Urząd Miasta Poznania i Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu. Do współpracy zaprosiliśmy wszystkich poznańskich przedsiębiorców, którym leży na sercu przyszłość książki. Poznańskie instytucje kultury, bibliotekarze, wydawcy, księgarze, media i książkowe serwisy internetowe – połączyliśmy siły, by razem nagłośnić akcje czytelnicze i zachęcić poznaniaków (i nie tylko) do lektury.