Start: 5 października 2014 (niedziela), godz. 12:00
Miejsce: Jezioro Maltańskie
Dystans: 5,4 km (trasa wokół Jeziora Maltańskiego) - start spod tablicy wyników

Lubisz czytać? Lubisz biegać? Dlaczego nie połączyć tych dwóch przyjemności, a przy okazji wspomóc poznańskie hospicjum!
5 października zapraszamy wszystkich poznaniaków na rekreacyjny bieg wokół Jeziora Maltańskiego. Nie ma zapisów, nie ma pomiaru czasu, nie ma rywalizacji - jest czysta przyjemność wspólnego spędzenia czasu na wolnym powietrzu.

Warunek jest jeden: należy przynieść ze sobą książkę i pokonać z nią dystans 5,4 km! Prosimy o przynoszenie książek wartościowych, których czytanie będzie dla innych radością, przyjemnością i oderwaniem od problemów.
Po pokonaniu całego dystansu należy przyjść z książką do biura zawodów (sala multimedialna w budynku z tablicą wyników) i wymienić ją na dwie nowości wydawnicze! Uwaga! Książki otrzyma pierwsze 400 osób, które po zakończonym biegu przyjdą do biura zawodów. Nie decyduje kolejność na mecie! Zebrane przez nas książki zostaną przekazane Hospicjum Palium.

Bieg z Książką to bieg charytatywny, w którym mogą wziąć udział zarówno amatorzy, jak również profesjonaliści, ale przede wszystkim pasjonaci czytania. Uczestnicy proszeni są o podkreślenie w swoim stroju biegacza wyjątkowego, czytelniczego charakteru wydarzenia poprzez przebranie się za ulubionego książkowego bohatera lub za książkę bądź czytnik!

Dodatkowo zapraszamy wszystkich uczestników biegu do wzięcia udziału w naszym konkursie! W biurze zawodów dostępne będą specjalne arkusze, na których będzie można udzielić odpowiedzi na pytanie: dlaczego lubimy czytać? Spośród wszystkich zgłoszeń wybierzemy sześć najciekawszych odpowiedzi i nagrodzimy je czytnikami ebooków!

Fundatorami książek są poznańskie wydawnictwa Dom Wydawniczy Rebis i Grupa Wydawnicza PUBLICAT.
Fundatorem czytników jest serwis Merlin.pl.

Regulamin.